Articole

ANUNT IMPORTANT BACALAUREAT 2016

Anunț important pentru candidații înscriși la Examenul de Bacalaureat 2016 - Sesiunea August - Septembrie

 

Calendarul activității de vizionare a lucrărilor de Bacalaureat, Sesiunea August - Septembrie 2016.

 

Perioada Activitate
1 Septembrie 2016 Afișarea la avizierul fiecărei unități de învățământ care a fost centru de examen, a programului zilnic de depunere a cererilor de vizualizare a lucrărilor precum și a informațiilor cu privire la locația și programul de vizualizare a lucrărilor
2 Septembrie 2016 Depunerea cererilor prin care se solicită vizualizarea lucrărilor la unitatea de învățământ care a fost centru de examen.
5 Septembrie 2016 Centralizarea cererilor de vizualizare a lucrărilor la comisia de bacalaureat județeană din județul de origine.
5 Septembrie 2016 Transmiterea situației centralizate a cererilor de vizualizare a lucrărilor de la comisia de bacalaureat județeană din județul de origine către comisia de bacalaureat județeană din județul evaluator.
Transmiterea de către comisia de bacalaureat județeani din județul evaluator a solicitării de a primi lucrările pentru vizualizarea directorilor unităților de învățământ care au fost centre zonale de evaluare.
6 Septembrie 2016 Pregătirea de către directorii unităților de învățământ care au fost centre zonale de evaluare a lucrărilor pentru vizualizarea conform procedurii.
Transmiterea la comisia de bacalaureat județeană din județul evaluator a fotocopiilor lucrărilor solicitate pentru vizualizare conforme cu originalul.
7 Septembrie 2016 Pregătirea fișierelor cu fotocopiile lucrărilor solicitate pentru vizualizare și încărcarea lor pe FTP, conform procedurii.
8-9 Septembrie 2016 Vizualizarea lucrărilor de către solicitanți, conform procedurii și a programului anunțat.


Candidații care doresc să vizualizeze lucrările, sunt rugați a depune o cerere pentru vizualizarea lucrării, conform calendarului anexat mai sus, la Liceul Teoretic ”Stephan Ludwig Roth”, din care să rezulte solicitarea de a vizualiza lucrarea la proba dorită.

COOKIE

Site-ul nostru folosește cookie-uri pentru optimizarea conținutului și îmbunătățirea performanței platformei. Continuarea navigării constituie acceptul dumneavoastră că pagina noastră web să poată seta fișiere de tip cookie în browserul dumneavoastră. Pentru informații suplimentare, setări și retragerea acceptului, vă rugăm să accesați pagina Politică de cookies

Acceptă

Acceptă cookie-urile.

Politica de cookies

Mai multe informații.