Articole

Școala MEA are TALENT !!!

In 25 martie a avut local Biblioteca Astra, Concursul Judetean Interdisciplinar “Scoala mea are talent”. Concursul a fost un eveniment organizat de Palatul Copiilor Sibiu in colaborare cu Asociatia Domy Music Star Sibiu si a fost cuprins in calendarul judetean al concursurilor- sectiunea Palate si Cluburi. Concursul a avut ca scop descoperirea elevilor talentati in din Scolile gimnaziale si liceele din Judetul Sibiu.
Au fost inscrise 30 de scoli si licee din intreg judetul. Pe scena au fost prezentate peste 70 de momente la care au participat peste 100 de elevi talentati.Au fost momente de muzica usoara, muzica populara, balet, dans modern, dans popular, muzica instrumentala populara, flaut, chitara, desen, navomodele, origami. Premiul I cu excelenta a fost luat de elevii Liceului Teoretic Stephan Ludwig Roth, Gulea Alexandra, Roman Ciprian, Apostol Diana din clasa a XI – a B si Varga Emanuel din clasa a IX – a B coordonati de prof. Daniela Aparaschitei si Simona Priscu. Acestia au obtinut si premii individuale, pentru momentele sustinute in cadrul competitiei, dupa cum urmeaza : elevul Varga Emanuel a obinut locul I, cu diploma de excelenta si o calificare directa in finala concursului Hermannstadtfest la sectiunea Muzica usoara, Diana Apostol, locul I cu diploma de excelenta la sectiunea Arta - desen iar Alexandra Gulea si Roman Ciprian au obtinut locul I cu diploma de excelenta la sectiunea Arta –teatru cu piesa Giulia.  
COOKIE

Site-ul nostru folosește cookie-uri pentru optimizarea conținutului și îmbunătățirea performanței platformei. Continuarea navigării constituie acceptul dumneavoastră că pagina noastră web să poată seta fișiere de tip cookie în browserul dumneavoastră. Pentru informații suplimentare, setări și retragerea acceptului, vă rugăm să accesați pagina Politică de cookies

Acceptă

Acceptă cookie-urile.

Politica de cookies

Mai multe informații.