Olimpiada de Tehnologia Informației 2016 ... LOCUL I

Elevii LORINCZ Dionisie Vlăduț, Torbă Andrei Costin din clasa a X-a D și MOGA Amadeus din clasa a XI-a A, au participat la Etapa județeană a OLIMPIADEI de TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI - OTI 2016, unde au obținut următoarele rezultate:

- la clasa a X-a
LORINCZ Dionisie Vlăduț - Locul 1 - PREMIUL I
TORBĂ Andrei Costin      -  Locul 4 - MENȚIUNE

- la clasa a XI-a
MOGA Amadeus                 - Locul 4 - MENȚIUNE

Elevul LORINCZ Dionisie Vlăduț,  va reprezenta județul Sibiu (la nivelul claselor a X-a), la Etapa NAȚIONALĂ a OTI 2016, care va avea loc la BACĂU între 19-22.05.2016.

FELICITĂRI !!!