Articole

Locul I, la Festivalul de Teatru interșcolar

Sambata, 6. 05. 2017, trupa de teatru a Liceului Teoretic St. L. Roth, în regia prof. Daniela Aparaschitei, a obținut locul I la Festivalul de teatru interșcolar ”Bibicu din nou pe scenă”, Ediția a XI-a, Mediaș, la Sala Traube cu piesa ”Ivan Turbinca”, actori:
Ivan - Alexandra Gulea, Dumnezeu - Iulia Maier, Sf. Petru - Roxana Craciun, Moartea - Diana Irina Apostol, boierul - Ana Maria Varga, omul boierului - Diana Pascaru, dracusori; Andreea Lisenche si Bianca Zoltan, naratorul: Alexandra Stefanica, toti elevi in clasa a XI - a B..
Eleva Alexandra Gulea a obținut si premiu special pentru interpretare.
Mulțumim tuturor pentru sprijinul acordat!
COOKIE

Site-ul nostru folosește cookie-uri pentru optimizarea conținutului și îmbunătățirea performanței platformei. Continuarea navigării constituie acceptul dumneavoastră că pagina noastră web să poată seta fișiere de tip cookie în browserul dumneavoastră. Pentru informații suplimentare, setări și retragerea acceptului, vă rugăm să accesați pagina Politică de cookies

Acceptă

Acceptă cookie-urile.

Politica de cookies

Mai multe informații.