Locul I, la Festivalul de Teatru interșcolar

Sambata, 6. 05. 2017, trupa de teatru a Liceului Teoretic St. L. Roth, în regia prof. Daniela Aparaschitei, a obținut locul I la Festivalul de teatru interșcolar ”Bibicu din nou pe scenă”, Ediția a XI-a, Mediaș, la Sala Traube cu piesa ”Ivan Turbinca”, actori:
Ivan - Alexandra Gulea, Dumnezeu - Iulia Maier, Sf. Petru - Roxana Craciun, Moartea - Diana Irina Apostol, boierul - Ana Maria Varga, omul boierului - Diana Pascaru, dracusori; Andreea Lisenche si Bianca Zoltan, naratorul: Alexandra Stefanica, toti elevi in clasa a XI - a B..
Eleva Alexandra Gulea a obținut si premiu special pentru interpretare.
Mulțumim tuturor pentru sprijinul acordat!