Articole

Programari - Proba C - Bacalaureat 2014

Programări Proba C) - Competenţe ligvistice într-o limbă de circulaţie internaţională

Proba C) - Limb Engleză Luni.23.06.2014 (click aici pentru a vizualiza programările)

Proba C) - Limb Franceză Luni.23.06.2014 (click aici pentru a vizualiza programările)


Proba C) - Limb Engleză Marţi.24.06.2014 (click aici pentru a vizualiza programările)

Proba C) - Limb Franceză Marţi.24.06.2014 (click aici pentru a vizualiza programările)


Următorii candidaţi au Proba C) echivalată cu examenul CAE conform actelor depuse:
AVRAM O.G. DIANA-MARIA - clasa a - XII-a C
FILIPAŞ M. VLAD - clasa a - XII-a D

Candidaţii se vor prezenta în faţa liceului la ora 11:30. Examenul începe la ora 12:00 şi se va încheia la ora 14:30.

Candidaţii vor avea asupra lor cartea de identitate ( !!Obligatoriu!! )
Persoanele care nu au CARTEA DE IDENTITATE asupra lor, vor prezenta CERTIFICATUL DE NAŞTERE sau orice alt act care atestă identitatea acestora. În caz contrar, examenul nu se poate susţine de candidatul respectiv. 

Candidaţii vor avea asupra lor un instrument de scris ( !! Obligatoriu !! )
Se vor folosi doar obiecte cu pasta sau cerneală de culoare
albastră ( !!Obligatoriu!! ).

Candidaţii vor avea o ţinută decentă ( !!Obligatoriu!! )
( Nu se acceptă pantaloni scurţi, şlapi, ochelari de soare etc. etc. etc. )

Persoanele care se vor prezenta la examen cu alte obiecte decât obiectul de scris sunt rugaţi să găsească o modalitate de a-şi depozita obiectele într-un loc sigur până la sfarşitul examenului. ( Fără gentuţe, poşete, chei, manuale, telefoane, tablete, etc. etc. etc. )

Vă urăm mult succes !

Art.53 (aliniatul 6)
(6) Se interzice candidatilor sa patrunda în sala cu orice fel de lucrari: manuale, dictionare, notite, însemnari etc., care ar putea fi utilizate pentru rezolvarea subiectelor, precum si cu telefoane mobile si cu orice mijloc electronic de stocare a informatiei, de calcul sau de comunicare. Nerespectarea dispozitiilor referitoare la introducerea de materiale interzise în sala de examen duce la eliminarea din examen a candidatului de catre presedintele comisiei de examen, indiferent daca materialele interzise au fost folosite sau nu.
 
Candidații sunt informați că frauda sau tentativa de fraudă atrage după sine eliminarea din examen.

 

Comisia de Bacalaureat
Liceul Teoretic "Stephan Ludwig Roth" Mediaş

development & webserving ã by 1pixelsolutions