Articole

Premiere Olimpici !!!

Marti, 15 octombrie 2013, ora 13, la Biblioteca ASTRA Sibiu, Sala Festiva, a avut loc festivitatea de premiere a elevilor şi profesorilor care au obţinut rezultate remarcabile la olimpiade şi concursuri naţionale organizate si finantate de MEN în anul şcolar 2012-2013.
Reprezentanții liceului pe lista Inspectoratului Școlar Județean au fost:

 
DANCU LAURENȚIU
    actualmente student la Facultatea de Matematică și Informatică din cadrul UBB Cluj, pentru MENȚIUNE și MEDALIA de AUR la Olimpiada de Tehnologia Informației 2013

TRUȚA MIHAI
  elev în clasa a XI-a D, pentru LOCUL III, la 
Concurs Interdisciplinar "Vrânceanu Procopiu" 2013- Matematică şi Fizică

Acțiunea, organizată de ISJ Sibiu, are loc în cadrul proiectului „Să susţinem performanţa în învaţământul preuniversitar sibian!” care se află pe Agenda Culturală a judeţului Sibiu, fiind finanțată de Consiliul Judetean Sibiu.

FELICITĂRI ELEVILOR NOȘTRII !!!


development & webserving ã by 1pixelsolutions